İstanbul Üniversitesi “Araştırma Üniversitesi” Oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, 2017-2018 Akademik Yılı Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmada İstanbul Üniversitesi’nin belirlenen 10 “Araştırma Üniversitesi”nden biri olduğunu açıkladı.

2017-2018 Akademik Yılı Açılış Töreni, 26 Eylül 2017 tarihinde Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştiriliyor. Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, araştırma üniversitesi olarak tespit edilen 10 üniversiteyi açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları ifade etti: “Araştırma üniversitesi olarak tespit edilen 10 üniversitemizi alfabetik sıraya göre açıklamak istiyorum; Ankara Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi. Yedek olarak belirlenenler ise Çukurova, Ege, Selçuk, Uludağ ve Yıldız Teknik Üniversitesi.”

İstanbul Üniversitesi “Üniversite Sanayi İşbirliği Ödülü”nün Sahibi Oldu.

Törende, Kurumsal Ödüller kapsamında “Üniversite Sanayi İşbirliği Ödülü” İstanbul Üniversitesi’ne verildi.

Kurumsal ödüllerde ayrıca  topluma hizmet ödülü Anadolu Üniversitesi, uluslararası işbirliği ödülü ODTÜ, yerel kalkınmaya katkı ödülü ise Gaziosmanpaşa Üniversitesine verildi.

İstanbul Üniversitesi © 2018 All Rights Reserved